NEDEN METAFOUR

NEDEN META VE METAFOUR EVENT?

Metafor” bir olguyu açıklamaya yardımcı olan, kişinin bir kavrama birden çok anlam katmasını sağlayan, beynindeki kısa yolları oluşturup deneyim ve duygularını somut bir tepkiyle bağlantı kurması olayıdır.

“ Etkinlik, henüz çevrilmemiş bir sinema filmi gibi düşünülebilir. Bir filmi izleyicinin beğenebilmesi için filmin güçlü bir senaryoya, başarılı bir oyuncu kadrosuna ve emeğe ihtiyacı vardır. Aynı şekilde etkinlik ve organizasyon yönetiminin de hedef kitlenin ilgisini çekebilmek için, sahadaki uygulama aşamasına geçmeden önce, yapılacak etkinliğe dair iyi bir planlamaya, etkileyici bir kurguya ve güvenilir bir çalışma ekibine sahip olmalısı gerekir.”

Toplumun en küçük metası olan birey bugün markaların ana hedefi konumunda. Hal böyleyken pazarlama stratejileri kişinin karar verme algısını etkilemek için tüketiciye duygusal denilebilecek efektlerle ulaşmaya çalışmakta.

Bu noktada markalar, bireylere tüketicinin içinde bulunduğu sosyal yaşam alanlarında ulaşmaya çalışıyor. Marka ve tüketici arasındaki iletişim köprüsü ise etkinlik yönetimi ve organizasyon firmaları. Metafour Event’in gücü de bu noktada devreye girmekte.

Metafour Event, sahada algı yönetimi yaparak kurgu oluşturmakta ve saha etkinliğini gerçekleştirmekte. Yapmakta olduğu aktivitelerde görsel imajlarla akılda yer edinmekte, deneyimlemeler yaptırarak markanın tüketicideki algısını üretmekte olduğu duygusal çözümlemelerle farklı kılmakta.